Čtvrtek, 22 února

Fotbalové doplňky – jak se chránit při hraní fotbalu

Fotbal je týmový sport. Hráči hrají tak, že si předávají míč z jednoho na druhého, běhají s míčem a vykopávají ho do vzduchu. Hráč, který je vyloučen, je označen za červenou kartu a je odstraněn ze hry. Červené karty jsou vydávány hráčům, kteří porušili pravidla. Červená karta navíc brání hráči ve střídání během hry. Další červenou kartou je hráč, který má ve stejné hře dvě žluté karty. Navíc tým nemůže hrát s méně než sedmi hráči ve hře.

Zranění, ke kterým dochází během fotbalu, sahají od menších bolestí až po zlomeniny kostí a otřesy mozku. Mezi nejčastější fotbalová zranění patří otřesy hlavy, zlomené ruce, nohy, zápěstí a nosy. Kromě nich jsou běžné výrony. Nejčastějším poraněním nohou jsou poranění kolena a kotníku. Kromě toho jsou časté také boční (vnitřní vazy) podvrtnutí.

Při hraní fotbalu byste se měli ujistit, že pijete hodně vody a svačíte na správná jídla. Svačina pomáhá vašemu tělu zotavit se po dlouhé hře. Nejlepší svačiny obsahují sacharidy, bílkoviny a elektrolyty, ale nejsou dostatečně velké, aby snížily vaši chuť k jídlu. Banány a jablka jsou skvělým občerstvením po zápase, ale skvělé možnosti jsou také granola tyčinky a malé sendviče. Měli byste si však dávat pozor, s kým svačinu sdílíte, abyste se vyhnuli možnosti potravinových alergií.

Zkontrolujte také: Turfy